Czego psy boją się najbardziej i dlaczego ?
Większość z nas strach swojego pupila rozpoznaje bezbłędnie. Żyjemy z czworonogami na co dzień i wiemy, że emocje wyrażają one mową ciała.
Jednym z najbardziej znanych objawów strachu jest podwijanie ogona pod siebie. Później zwierzę zniża się, kładzie po sobie uszy. Zazwyczaj pojawia się też element ucieczki z miejsca, gdzie pies zaczął się bać, do miejsca, w którym będzie się czuła bezpieczniej (własne legowisko, buda, ciemny kąt za szafą czy kolana opiekuna).
Oprócz tego w sytuacjach, kiedy nasz pupil się boi, można zaobserwować u niego przyspieszone tętno, szybszy oddech i obfitsze ślinienie się. Wszystkie jego zmysły stają się wyostrzone. Strach można też zobaczyć w oczach: robią się duże i pełne niepokoju, jakby pies chciał, oprócz węchu i słuchu, maksymalnie wykorzystać także wzrok. Chce dokładnie wiedzieć, gdzie pojawia się zagrożenie, aby ewentualnie móc uciec w przeciwną stronę.
Istnieje jeszcze jeden objaw strachu, a mianowicie agresja. Bojący się pies może zaatakować, bo jest to dla niego forma obrony przed niebezpieczeństwem. W ten sposób często zachowują się psy trzymane przy budzie na łańcuchach: nie są w stanie uciec, muszą więc atakować.
ten pies na 100 % się czegoś przestraszył
Pamiętaj !
Gdy w danym miejscu zauważysz u swojego psa objawy strachu , agresji , zabierz go z tego miejsca . W przeciwnym razie pies może stać się agresywny lub zacząć uciekać , szamotać się i szczekać .
Psy w schronisku zazwyczaj są bardziej lękliwe bardziej niż kochane psy
Do następnego postu :) pa pa :)
źródła :
bokser.forum
pies.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz